KONST / Litografier / Färglitografi 13602269
nr 1360 2269
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 40x28 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 16 november 2020
kl 18:49:12
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
600 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund